Oto Ekspertiz

Her insanın oto ekspertizlerden beklediği farklıdır. Yeni bir araç satın almak isteyen kişiler genel olarak bütçelerine uygun olacak şekilde ikinci el araç alırlar. İkinci el araç sahiplerinin mağdur olmaması için geliştirilen Oto Ekspertiz sektörü, araçlar hakkında en ufak ayrıntıya kadar bilgi vermektedir. Yeni bir araç alma yolunda ilerlemeler kaydettiğiniz şu günlerde sizlere Oto Ekspertiz sektörü hakkında merak ettiğiniz ayrıntıları sunmaya çalışacağız.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Neden Önemlidir?

Ekspertiz firmaları, sahip oldukları teknolojik cihazlar ile araç hakkında birçok ayrıntıya sahip olmaktadırlar. Motor testi, fren testi, lastik kontrolü, akü testi, şase testi, boya kaporta testi, kaçak kontrol başta olmak üzere birçok testler uygulan ekspertiz firmaları, buldukları kusurları bir rapor halinde araç alacak ve aracını satacak kişilere vermektedir. Benim aracımda değişen parça yok, boya yok diyen kişilerin sözlerinin gerçek olup olmadığına ekspertiz raporu ile doğrulayabilirsiniz. İkinci el araç almadan önce kesinlikle Oto Ekspertiz yaptırmanız gerektiğini aksi durumda çok ama çok daha yüksek masraflarla burun buruna gelebileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Oto Ekspertiz Raporunda Hata Olabilir Mi?

Bu sektör içerisinde çalışan kişilerin de insan olduğunu, yapılan bazı işlemlerde istenmeyen hataların meydana gelebileceğini belirtmek isteriz. Bazen iş yoğunluğundan bazen nitelikli personel eksikliğinden bazen de kusurun görünmeyecek kadar gizli olmasından dolayı raporda hata durumları meydana gelebilmekte. Bazı durumlarda ise aracı satan kişi bilinçli olarak araçtaki kusurları bir şekilde ekspertiz raporuna işlenmesinin önüne geçmektedir.

Bununla beraber araçların doğrudan ya da dolaylı olarak bir kazaya karışmaları durumunda hasar tespitinde de eksperler devreye girmektedir. Bu konuda büyük bir öncelik konusu daha bulunmaktadır; Aracı satın aldığınız gün ekspertiz yaptırmanız gerekiyor. Araç sahibinin satın alımdan birkaç önce yaptırdığı eksper raporuna inanmamak gerekmektedir. Kaza ve arıza durumlarında da devreye girdiğini belirttiğimiz ekspertiz firmaları kesinlikle nitelikli personele sahip olmalıdır. Son yıllarda sayıları giderek artan ekspertiz firmalarından dolayı bu yazıyı hazırlamak istedik. Doğru, güvenilir ve araç üzerinde tam bir inceleme yapan firma bulmak için bizlerden destek alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir